Rays of Sunshine

Zájmový chov osmáka degu

Do osmáků jsem se zamilovala v roce 2009, kdy jsme si pořídili jako mazlíčky holčičky Elinku, Rozinku a Jůlinku. Abych jim mohla dát vše, co potřebují, hledala jsem na internetu informace, jak o ně správně pečovat, jak je krmit i jak jim porozumět. Postupem času se můj zájem o osmáky prohluboval, až jsem se v roce 2014 rozhodla založit zájmovou chovatelskou stanici.

Mým chovatelským cílem je odchov mláďat s předpokladem dobrého zdraví a vyrovnaných povah. Vycházím z vlastních linií, u kterých už znám historii, a hledám k nim nepříbuzné osmáčky z ověřených chovatelských stanic.

Dalším cílem je šířit povědomí o správném chovu osmáků mezi širokou veřejnost. Informace o chovu osmáků se značně liší, dostupná literatura už není aktuální, poznatky se během let změnily a na internetu člověk nalezne i nepravdivé informace. Lidé však první informaci berou jako dogma a neporovnávají zdroje.

Řídím se pravidly chovu, nejdůležitější je pro mě zdraví osmáčků. Všichni chovní osmáci jsou pro mě především mazlíčci a mají u nás své místo i po ukončení chovu ve skupinkách stejného pohlaví. Snažím se, aby u nás byli všichni spokojení.

Od roku 2021 je zájmová chovatelská stanice registrována v databázi chovatelů. Každý osmáček získává zápisem do databáze své rodné číslo a výpis předků.

Odchovaná miminka

Vrh Y

Vrh Y – nar. 5. 4. 2023 Matka: Gala Rays...

Více

Vrh X

Vrh X – nar. 3. 3. 2023 Matka: Rommy Rays...

Více

Vrh W

Vrh W – nar. 27. 2. 2023 Matka: Lina Rays...

Více